Історія

Фестиваль пластової творчості "День пластуна" — мистецька акція, яку традиційно проводить Національна скаутська організація України Пласт у Львові з 1992 року. Заснували її члени пластового куреня "Лісові Чорти" Славко Козак, Нестор Дацишин та В'ячеслав Олійник.

У свої перші роки Фестиваль був радще пародією на популярну у ті часи в Україні моду присвячувати ледь не кожен день якійсь професії. У той час Фестиваль мав вигляд великого "парку атракціонів" чи то "скаутського ярмарку" і кожен пластовий курінь готував власну атракцію. Тут були власні гроші, діяли свої закони та правила. Тоді акція була суто локального, міського значення.

На початку нового тисячоліття Фестиваль перебуває у занепаді, позаяк відійшли від організації його перші ідейні натхненники. Проте, у 2002 році з'являються люди, які прагнуть його відродити, очолює цю ініціативну групу Олександр Поляков. З цього моменту варто говорити про початок розквіту Дня пластуна. Акція росла із року в рік як якісно, так і чисельно. Вона змінила своє обличчя і особлива увага стала приділятись театральному мистецтву.

Окрім того акція, хоча й надалі формально є міського значення, фактично є найбільшим заходом в Україні, що проводить Пласт.

Починаючи з 2006 року організатори фестивалю щороку змінюють тематику проведення "Дня Пластуна". Ця тематика була започаткована для того, щоб надати усьому дійству певної атмосфери і спрямування, щоб усе разом це створювало цілісну картину. Окрім того цей антураж створюється організаторами за допомогою урочистого відкриття фестивалю (це завжди справжнє шоу, із танцями, відео та залученням великої кількості різноманітної техніки), особливого оформлення залів, та іншими деталями. Тематика є досить широкою, щоб команди не були надто обмежені у їхньому творчому процесі. Тому й не дивно, що жанри вистав, здавалось би, одного спрямування є досить різноманітними, від комедії до трагедії, при чому іноді — це все поєднується у одній театральній постановці.

Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка

VisitLviv.net - Свято починається тут!