День пластуна - 1992

29 листопада 1992 року на Погулянці у Львові відбувається перший День Пластуна – Фестиваль пластової театральної творчості, а також ярмарок атракціонів. Проголошена найурочистіша доповідь Славка Козака, проведена найсенсаційніша прес-конференція зі світилами Пласту, випущені найпрестижніші фінансові одиниці – «генежки». Відбувся величний бал-дискотека із величним лотереї. Все це діяння ЛЧ було зазняте на відеоплівку та приховане у «спецфондах».

Джерело: Сірі Хмари. Нарис історії кодла «Близниця» Великого Племени Лісових Чортів (1990-2005). Львів: 2008, с. 13
Відкриття Дня пластуна 1992.
За кафедрою Славко Козак. Сидять (зліва направо): Славко Олійник, Нестор та Христя Дацишини, Володимир Жмурко та Лесик Яворський.
Фото з архіву Любомира Олійника.

А ось так згадує перший «День пластуна» тоді ще учасник, а згодом – відроджувач та багаторічний комендант акції Сашко Поляков у своєму інтерв'ю Пластовому порталу після проведення свята у 2008 році.

«Ідея Дня Пластуна належить кільком Лісовим Чортам, які в далекому 1992 році вирішили запровадити жартівливе свято як пародію на радянські свята на кшталт Дня шахтаря чи Дня міліціонера, тобто свято всіх пластунів. Як прототип вибрали День фізика, який проводився на фізичному факультеті Львівського університету (Львівський національний університет ім. І. Франка – прим. Пластового порталу). Перший «День пластуна» відбувся в листопаді 1992 року на «Погулянці». Характерними ознаками першого «Дня пластуна» були ярмарок куренів станиці, справжні гроші «Дня пластуна» – «Дацики» (від імені Лісового Чорта Нестора Дацишина – прим. Пластового порталу) – та конкурсний показ самодіяльних вистав куренів. На перший театральний змаг зголосились аж три команди – з куренів Сагайдачного, Сірка та Роксолани («Роксоляни» – інша назва куреня ч. 4 ім. Насті Лісовської – прим. Пластового порталу). Надзвичайно цікавим є факт скаутського ярмарку, який організатори провели перший і останній раз в стінах «Погулянки» (Центр творчості дітей та юнацтва Галичини «Погулянка» – прим. Пластового порталу). Вдруге така подія сталась ще раз, але вже на відкритому повітрі під час Джемборі 1996 року в Невицькому. І все… Хоча я вважаю, що ярмарок – це надзвичайно цікава гра. Тут ходять власні пластові гроші, які з легкістю можна обміняти на справжні гроші в обмінному пункті. За гроші можна щось придбати, або отримати комплекс послуг. На ярмарку «Дня пластуна» функціонували бар, казино, атракціони, перукарні, ігрові зали, тощо. А вже через кілька років на Джемборі ми отримали ще більше цікавинок – салони краси, кімнату жахів, салон карикатур, курси жонглерів, таксі, бари і кафе, тощо».

Джерело: Олександр Поляков, комендант «Дня пластуна-2008»: «Орликіада нам не конкурент, а колега»Пластовий портал, 20 березня 2008 р.

Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка

VisitLviv.net - Свято починається тут!