Виступ коменданта ст. пл. Славка Козака, ЛЧ на відкритті «Дня пластуна 1992»

Славко Козак
«Дорогі мої... пластуни!

Дозвольте Мині відкрити помпезні збори з нагоди визначних урочистостей незбагненого святкування карколомного дня – Дня Пластуна, а, зокрема, новака і юнака, старшого пластуна і сеньйора, а також пластового жіноцтва! Миня, відкрий. (Виходить Лесик Яворський з табличкою «Миня» на грудях і відкриває пляшку шампанського. Оплески, що переходять у овації...)

Відсутність наявності на шпальтах історії українського пластунства такого свята накликала конечну реалію веління часу здійснення апріорного утвердження, що не викликає сумніву щодо наявності його в контексті нижче заслуханої вами доповіді.

Неабияке захоплення сучасників викликає небачене піднесення на ґрунті національного самоусвідомлення невимовне зростання якого не викликає щонайменшого сумніву навіть у заклятих ворогів – злісних противників ширення пластового руху.

Легко бачити, що не можна закривати очі на скромні досягнення далекоглядної політики славних мужів новітньої епохи, чиї імена вже стоять у черзі, щоб бути викарбуваними на цих же незбагненних шпальтах історії прийдешніми поколіннями.

Якщо ви все ж закрили очі чи грайливо відвели їх вбік, то не може не торкнутися вашої уваги глибоке осмислення реальних досягнень, що втілюються тими ж мужами, чиї імена на тих же шпальтах невпинно викарбовуються. А саме:

1. Поголів’я великого і підростаючого пластунства, у порівнянні з попереднім переписом попереднього кошового зросло на 80 відсотків, тобто чистий приріст на 1 км2 площі становить 28 м3, тобто у 2 рази більше, ніж аналогічний приріст такого ж періоду минулого року, що було точно передбачено мужами.

2. Вперто вимальовується і окреслюється пластова постава – і це на фоні злочинності, яка все нахабніше втручається в невпинний процес становлення молодої української держави.

3. А Свято Весни з новими геніальними інженерними розробками, що знайшли своє втілення в брамах, іригаційних спорудах, лятринах, кухнях, що не поступаються світовим аналогам.

4. А комп’ютер!?

5. Чи знаєте ви, що в умовах всеохоплюючого дефіциту метрів квадратових вище згадані мужі добилися розширення жилфонду на 1 кг живої ваги цвіту України на 17,35%. А до 2000 року кожен пластун (якщо він з пластункою) зможе самоутвердитися на фіксованому квадратному метрі.

6. А комп’ютер!?

7. Тепер ми маємо цілих 2 тони паперу, що вистачило б на 180000 посвідок про успішне закінчення Вишколу виховників юнацтва з правом носіння відзнаки, поява яких вже запланована в перспективі.

8. 120000 пластових лілейок пливуть по конвеєру, поблискуючи тризубом і пускаючи зайчики, в ливарних цехах промислового гіганту України «Південьмаш».

9. Станиця є власником незліченних запасів різноманітного канцелярського приладдя, а саме скрепок, кулькових ручок, 2 літрів синього і 0,7 л рожевого міцного чорнила, 200 г клею, [чогось нечитабельного, але, мабуть теж важливого – прим. упорядника], чайного сервізу на 6 персон в рожевий горошок, пачки чаю, кільканадцяти співаників...

10. А комп’ютер...

11. Хотілося б зазначити, що не зважаючи на підступні зазіхання ворогів нашої цілісності, ми стверджуємо непорушність наших кордонів і соборність територій, що випливає з основних напрямків і головних принципів КУПО, ГПБ, КПП, КЛК, КСС і ЮМПЗ.

На закінчення хотілося б запевнити ці високі збори у непохитності курсу мужів на якісно-кількісне збагачення, що дає підстави вважати роботу тотальною і зразковою, з чим рекомендую погодитися. (Бере пляшку, виходить)»

Джерело: Сірі Хмари. Нарис історії кодла «Близниця» Великого Племени Лісових Чортів (1990-2005). Львів: 2008, с. 13-14

Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка

VisitLviv.net - Свято починається тут!