День пластуна - 2009: Просто свято

Відзначка 2009 року
21-22 лютого 2009 року у Львові пройшов 15-й Фестиваль пластової творчості «День пластуна» під назвою «Просто свято». Захід відвідали команди з Дніпропетровська, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Рівного, таких міст Львівської області як Новий Розділ, Городок, Дрогобич. Цього року у «Дні пластуна» взяло участь понад 1200 осіб. Під час Фестивалю виступило 24 команди з театральними виставами, на  сцену вийшло близько 400 акторів, у паркетному залі ЦТДЮГ «Погулянка» на перегляд було виставлено близько 200 фотографій, а кожен день Фестивалю завершувався вечірками. Окрім цих конкурсів, в неділю, 22 лютого, відбулася презентація книги молодої авторки з Трускавця – Марти Пецюх «Пластові казки та трохи більше» про 14 точок пластового закону.

У театральному конкурсі «Мистецький вінегрет» команди проявили свій творчий потенціал, поставивши вистави у абсолютно різних жанрах, та спробували себе у ролі акторів. Гран-прі Фестивалю - Чугайстра - отримала команда куреня ч. 8 ім. Ольги Басараб. Перше місце зайняла команда підготовчого куреня ім. Марко Вовчок з Рудного, друге - команда куреня ч. 43 ім. Пилипа Орлика, а третє – об’єднана команда куренів ч. 2 ім. Олени Степанів та ч. 26 ім. Олени Пчілки. Також було визначено кращих акторів Фестивалю: у номінації «краща акторка» перемогла Мар’яна Дроняк з куреня імені Марусі Чурай, кращим актором Фестивалю став Петро Галабурда з куреня імені Уласа Самчука, а кращим актором другого плану - Максим Бадік.

У фотоконкурсі «Пластовий фокус» команди змагалися у таких номінаціях як «портрет», «репортаж», «жанр» та «монтаж». Перше місце у номінації «монтаж» отримала команда куреня ч. 44 ім. Зиновії Франко, у номінації «жанр» - команда куреня ч. 52 ім. Марти Чорної, у номінації «репортаж» - команда куреня ч. 14 ім. Соломії Крушельницької і у номінації «портрет» - команда куренів ч.9 ім. Василя Стуса та ч.48 ім. Слави Стецько. Гран-прі отримало гніздо ч. 8 «Мандрівники сонячного ранку».

У конкурсі відеопрезентацій «150 секунд» перше, друге та третє місця зайняли - команда куреня ч. 8 ім. Ольги Басараб, команда куреня ч. 26 ім. Олени Пчілки та команда станиці Коломия. У даному конкурсі команди мали змогу представити учасникам та гостям «Дня пластуна» свій курінь та пластове життя куреня протягом року. Оцінювалися творчий підхід, оригінальність задуму та самих фоторобіт.

Ще одним оригінальним конкурсом, який цього року вперше був доданий до програми, був конкурс афіш, в рамках якого команди мали якомога цікавіше прорекламувати свою виставу і зацікавити глядачів відвідати саме їхній виступ. Перше місце зайняла команда куренів ч. 3 ім Івана Виговського та ч. 7 ім. Петра-Конашевича Сагайдачного, друге місце розділили відразу дві команди – команда куренів ч. 2 ім. Олени Степанів і ч. 26 ім. Олени Пчілки та команда куреня ч. 8 ім. Ольги Басараб, і третє місце зайняла команда куреня ч. 30 ім. Катрусі Зарицької.

У конкурсі «снеп-шот» перемогу здобула команда з Рівного «Справжні зварщики». Основна ідея конкурсу полягала в тому, що фотографії, які подавала команда, мали бути зроблені відповідно до заданої тематики й окрім того, зроблені саме під час «Дня пластуна».

Традиційно під час «Дня пластуна» провели Інтелектуальний змаг. Змагання проходило у вигляді брейн-рингу, і основне завдання команд полягало в тому, щоб якомога швидше відповісти на питання з різних галузей. Перемогу в цьому змазі здобула команда куреня  ч. 43 ім. Пилипа Орлика. А у кібер-турнірі переміг Юрій Стойко, друге ж місце зайняв Дмитро Яблонський. Кібер-турнір, на відміну від інших конкурсів, - індивідуальне змагання, і тут учасники могли проявити свої вміння в комп’ютерних іграх.

«День пластуна» - захід, який окрім того, що згуртовує пластову молодь навколо мистецтва, дає чудову можливість пластунам, їхнім друзям та знайомим зібратися разом, поспілкуватися і розважитися. Таким чином ця пластова акція є однією з наймасштабніших в Україні, адже стає підґрунтям для згуртування пластового середовища.

Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка

VisitLviv.net - Свято починається тут!