Прес-реліз 2008 року

19 лютого 2008 р.

У ЛЬВОВІ ПРОВЕДУТЬ
МИСТЕЦЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ДЕНЬ ПЛАСТУНА»

Цими вихідними, 23 та 24 лютого, у львівському Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини «Погулянка» проведуть традиційний Фестиваль пластової творчості «День пластуна». Близько 50 пластових команд з цілої України зберуться разом, щоб позмагатися у мистецтві театру, кіно та фотографії.

Залишаючи у програмі традиційні театральний, фото та кіноконкурси, цього року організатори «Дня пластуна» ставлять за мету познайомити юнаків та юначок із використанням новітніх технологій у звичайному житті. На Фестивалі відбудуться фотоконкурс «Snap-shot», відеоконкурс «Мобіманія» (фільми та ролики, зняті на мобільні телефони), презентації інтернет-проектів на кшталт онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» та ін.

Окрім того, на «Дні пластуна» стартує проект «100 видатних пластунів», що покликаний зібрати інформацію про видатних членів Пласту. Номінація та голосування відбуватимуться як звичайною поштою, так і через окремий веб-сайт. Навесні 2009 року відібрані голосування біографії та життєві історії пластунів вийдуть окремою книжкою.

«День пластуна» є акцією, у якій пластова молодь з цілої України має нагоду проявити мистецькі здібності, творячи разом у команді з однолітками сценарії вистав, композиції фотографій та сюжети фільмів. Минулого року у «Дні пластуна» взяло участь понад 1200 осіб – таким чином це наймасштабніша пластова акція в Україні. Цього року у заході візьмуть участь переважно пластуни Західної та Центральної України, а також гості із Харківської та Донецької областей.

Фестиваль відбувається за підтримки Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації. Спонсорами Фестивалю є ВАТ «Кредобанк», магазин «Робінзон» та компанія «Фенікс». Сприяння у проведенні «Дня пластуна» також надав ФК «Карпати».

*    *    *

Снеп-шот – командне змагання із цифровими фотоапаратами на швидкість фотографування та відповідність наперед заданим рамкам.
Вікіпедія – Інтернет-енциклопедія, що містить розділи різними мовами. Кожен розділ може редагувати і доповнювати будь-яка людина на умовах добропорядного користування. Станом на сьогодні україномовний розділ налічує більше 94 тисяч статтей. (Енциклопедія УСЕ – тільки 30 тис.)

Програма першого дня Фестивалю (ЦТДЮГ «Погулянка», вул. Вахнянина, 29):
10:00 – 10:45 – Офіційне відкриття в одностроях
10:45 – 11:30 – Урочисте відкриття у Великому залі
11:30 – 18:00 – Перегляд вистав, відео та презентацій у Великому залі
15:15 – Презентація онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» у Малому залі
08:30 – 22:00 – Робота фотогалереї «Старий модерн» та виставки пластових відзначок

Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка

VisitLviv.net - Свято починається тут!